Surfers Paradise Dil Okulları

Surfers Paradise Dil Okulları değişik alternatif arayanlar için oldukça güzel bir seçenektir. Avustralya’nın Queensland eyaletinde yer alır. Ciy of Gold Coast’a bağlıdır. Gold Coast şehrinin nüfusu yaklaşık 600.000’dir. Surfers Paradise nüfusu ise yaklaşık 20.000’dir. Gold Coast şehri yaklaşık 40 km lik okyanus kıyısına sahiptir. Bu kıyıların bir kısmı da Surfers Paradise’da bulunur. Surfers Paradise anlaşılacağı gibi Gold Coast şehrinin bir bölgesidir. Brisbane şehrinin 80 km güneyinde bulunmaktadır. Gold Coast şehrinin büyüklüğü kuzeyde Brisbane , güneyde ise New South Wales eyaletiyle birleşmiştir. Eskiden sadece turistik bir sahil kentiyken Avustralya’nın en büyük 6. kenti haline gelmiştir. Büyüme hızı Avustralya’nın en yükseğidir.

Surfers Paradise dünyanın en ünlü sörf merkezlerinden biridir.beyaz kumsalları , sörf için ideal dalgalarıyla tüm dünyadan sörfçüler kendisine çeker. Yıl boyunca sahillerde dünya genelinden gelen sörfçülere rastlayabilirsiniz. Sahil boyunca yüksek binalar bulunmaktadır. Yedüksek bina yapılaşması sahile kadar gelmektedir. Bu özelliğiyle kendine has bir durum oluşmaktadır. Surfers Paradise sörf dışında alışveriş ve eğlence hayatı olarak da oldukça ünlüdür. Birçok güzel alışveriş noktası ve eğlence mekanı bulunmaktadır. Sosyal hayat gerçekten canlıdır. Yıl boyunca etkinlik ve festivaller bulunmaktadır. Ekonominin temeli turizmdir.Turizmden sonra inşaat en önemli alan sayılabilir.

Ulaşım:
Gold Coast Şehrine ulaşım Avustralya içerisinde oldukça kolaydır. Hava, demir ve kara yolları ile kolayca ulaşılabilmektedir. Surfers Paradise bölgesinde toplu taşıma da gelişmiştir. Tüm bölgelee otobüs seferleri vardır. Gold Coast şehrinin her noktasına otobüslerle ulaşılabilmektedir. Ayrıca G-line raylı sistemi vardır. Bu sistem kuzey – güney yönünde bulunmaktadır. Surfers Paradise ‘dan güney ve kuzey istikametine gitmek isterseniz raylı sistem işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

İklim:
Surfers Paradise ‘da subtropikal iklim görülmektedir. Kış ayları ılık geçer. Yaz ayları ise sıcak geçer. Kış aylarında ortalama sıcaklıklar 20 – 21 derecelerdedir. Yaz aylarında ise 27 – 28 derece civarındadır. Güney yarım kürede olduğundan bizde kış olduğunda orada yaz , bizde yaz olduğunda orada kış olacağını unutmayın. Tüm sene sıcak hava bulmak mümkündür. Bu nedenle tüm sene sıcaklık farkı oldukça azdır. Bazı kış günleri tişört giyilebilmektedir. Bu nedenle mevsim farkı çok fazla yoktur. Yılın %80 i güneşli geçmektedir. Yıl içerisinde en çok yağış yaz mevsiminde olmaktadır. En kurak mevsim de kış mevsimidir.

Gezilece Yerler:
Gold Coast şehrine yılda 10 milyona yakın ziyaretçi gelmektedir. Surfers Paradise içerisinde , Surfer’s Paradise Beach, SkyPoint Climb, Infinity Attraction, Ripley’s Believe It Or Not! Surfers Paradise, Cavill Avenue Mall, Surfers Paradise Beachfront Markets, Slingshot Gold Coast, Chevron Renaissance Shopping Centre, Macintosh Island Park gibi turistik yer ve atraksiyonlar vardır. Bunların dışında Gold Coast Şehrinde; Burleigh Heads Beach, Coolangatta Beach, Springbrook National Park, Currumbin Wildlife Sanctuary, Snapper Rocks, The Rockpools, Dreamworld, Sea World gibi başka turistik yer ve atraksiyonlar vardır.

Surfers Paradise Dil Okulları için gelen öğrenciler; muhteşem sahiller, yıl boyu güzel iklim ve tüm sene devam eden canlı sosyal hayat ile beraber oldukça memnun kalmaktadır. Ulaşımın da kolay olması ekstra bir artı oluşturmaktadır. Surfers Paradise Dil Okulları içerisinde resmi temsilcilğini yaptımız okullara en iyi örnek Embassy Dil Okulları‘dır. Avustralya’daki diğer dil okulları ile ilgili bilgi almak için burayı tıklayın.

Surfers Paradise Dil Okulları fiyat bilgisi için burayı tıklayın.

.

Sonuçları Göster

Şimdi Ara
Haritada Bul