Sydney Dil Okulları

Sydney Dil Okulları dünya üzerindeki en popüler okullardandır. Sydney Avustralya‘nın en popüler şehridir. Yaklaşık 4.5 milyonluk şehir nüfusuyla Avustralya’nın en büyük kentidir. Ülkenin her anlamda merkezi Sydney’dir. Ülkenin en byük şirketlerinin merkezleri Sydney’dedir. Turizm olarak en çok ziyaretçiyi Sydney çekmektedir. Tüm ekonomik ve sosyal olarak merkez olmasına rağmen ,bilinenin aksine Sydney başkent değildir. Avustralya’nın başkenti Canberra’dır.

Sydney tarih öncesinden kalma birçok esere sahiptir. Tarihi Darut kabilesi bu bölgede yaşamıştır. Hatta Darut kabilesinden kalma bazı isimler hala bölgede kullanılmaktadır. 18. Yüzyılda İngiliz sömürge kolonisi olarak yaşam gelişmiştir. İlk dönemlerde İngilizlerin istenmeyen suçlularını uzakta hapise attığı bir bölge olmuştur. Daha sonra Sydney’de yaşam gelişmiş ve dünyanın en sosyal ve güzel şehirlerindne biri haline gelmiştir.

Sidney’de oldukça rahat bir yaşam bulunmaktadır. Güvenlik konusunda da oldukça iyi durumdadır. . Çeşitli araştırmalarda  Sidney dünyanın en yaşanılabilir ilk 3 şehrinden biri olarak gösterilir. Siders olarak tanımlanan Sidneyliler oldukça sosyal ve misafirperver insanlardır. Sydney’de insanlarla tanıştığınızda ne kadar sıcak kanlı olduklarını anlayacaksınız. Sydeny tüm yıl festivaller ve sosyal hayatıyla göze çarpar. Eğlence hayatı oldukça gelişmiştir.

Kozmopolit yapıya sahip olan Sydney’de birçok kültürü tanıyabilirsiniz. Dünyanın her yerinden gelen yabancılarla  bir araya  gelebilirsiniz. Kozmopolit yapı ile beraber Avustralya kültürüne de hakim olacaksınız. Avustralya’nın en büyük kenti olan Sydney’de tum yılın çoğunluğunda plajların keyfini çıkartabilir ve metropol yaşamıyla beraber sahillerin de tadına varabilirsiniz.

Ulaşım:
Avustralya’ya Türkiye’den direk uçuş bulunmamaktadır; ancak tek aktarma ile kolayca ulaşım imkanı bulunaktadır. Dünyanın birçok noktasından Sydney’e uçuş bulunmaktadır. Ayrıca 2019 yılı itibariyle Türkiye’den de direk Avustralya uçuşlar başlayacaktır. Şehir içi ulaşım konusunda da Sydney için gelişmiş diyebiliriz. Şehir içinde raylı sistem , otobüs ve vapur seferleriyle ulaşım sağlanmakatadır. Otobüs seferleri olduk.a fazladır. Çok sayıda hat bulunmaktadır. Bununla beraber Körfez bölgesinde bulunduğu için vapur d etkin olarak kullanılmaktadır. Raylı sistem de gelişmiş diyebiliriz. Tramvay hatları ve banliyö tren hatlarıyla ulaşım oldukça rahatlamaktadır.

İklim:
Sydney ılıman iklime sahiptir. Yaz aylarında hava sıcak olmaktadır. Bazı yaz akşamları havalar serinleyebilmekte ve ince mont gereksinimi duydurmaktadır. Kış ayları ise ılık geçmektedir.Havalar 0 derecenın altına neredeyse hiç düşmemektedir.  Sydney’de yağış oldukça az görülmektedir. Tüm mevsimlerde güneşli hava sayısı oldukça yüksektir. Güney yarım kürede bulunması sebebiyle yaz mevsimini Aralık – Şubat aylarında , kış mevsimini Haziran – Ağustos arasında yaşamaktadır.

Gezilecek Yerler:
Dünyanın en çok turist çeken şehirlerinden olan Sydney yıl boyunca milyonlarca ziyaretçi ağırlar. Sydney Harbour, Sydney Opera Binası, Sidney Liman Köprüsü, Royal Botanic Gardens, Bondi to Coogee Beach Coastal Walk, The Rocks, Darling Harbour, Manly Beach, Watson’s Bay, Kraliçe Victoria Binası, NSW Sanat Galerisi, Chinese Garden of Friendship, Sydney Observatory, Circular Quay, Capitol Theatre, St. Mary Katedrali gibi bir çok turistik yere sahiptir.

Sydney, içerisinde yaşayan insanların oldukça keyifli zaman geçirmelerini sağlar. Bu sayede Sydney Dil Okulları için şehre gelen öğrenciler oldukça memnun kalmaktadır. Sydney Gerek ulaşımı, gerek canlı sosyal hayatı , metropol oluşunun getirdiği artılar , kozmopolit yapısı ve muhteşen doğal güzellikleri ile gelen herkesi büyülemektedir. Sydney Dil Okulları içerisinde resmi temsilciliğini yaptığımız okullara örnek vermek gerekirse; ILSC Dil Okulları en iyi örnektir.

Sydney Dil Okulları fiyat bilgisi için burayı tıklayın.

.

Sonuçları Göster

Şimdi Ara
Haritada Bul