Toronto Dil Okulları

Toronto Dil Okulları ingilizce öğrenmek için en ideal yerlerdendir. Yurt dışı dil eğitimi almak isteyen insanların en çok tercih ettiği ülkelerden biri ise Kanada’dır. Kanada’nın en gözde şehirlerinden biri olan ‘Toronto’ dünya genelinde çok fazla farklı kültürleri bir arada bulunduran şehirlerden bir tanesidir. Bu özellik Toronto şehrinde dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için bir avantaj demektir. Çünkü öğrenciler hem Kanada kültürünü yakından tanıma fırsatı yakalamış hem de farklı etnik kökenlere sahip dünyanın dört bir yanından gelen diğer öğrencilerin kültürlerinide yakından tanıma fırsatını yakalamış olurlar. Bu kadar farklı kültürlerin bir arada olmasına rağmen Toronto şehri yinede kendine has özelliklerini kaybetmemiştir.

Toronto’nun öğrenciler açısından dil okulu için tercih edilmesinin başlıca sebeplerinden biri, belkide en önemlisi ise Toronto’nun Kuzey Amerika’nın en temiz ve güvenilir yerlerinden biri olmasıdır. Toronto’da 5 milyonun üzerinde insan yaşamaktadır ve bu sayının büyük kısmını farklı milletlerden bir araya gelen insanlar oluşturmaktadır. Bu sayede Toronto şehri gerek Tiyatro gerekse Müzik ve Kültür bakımından oldukça zengin ve Kozmopolit bir şehir olmayı başarmıştır.

Her ne kadar Kuzey Amerika’nın güvenilir şehirlerinden biri olsa da yinede dünyanın her yerinde olduğu gibi burada da dikkat etmeniz gereken birtakım tehlikeler bulunmaktadır. Eğlence merkezlerinde gece geç saatlerde özellikle mekanların kapanma saatlerine yakın alkolün etkisi ile zaman zaman kavgalar çıkabiliyor. Ayrıca araç hırsızlığıda bir hayli fazla. Kışın buzlanma veya don olayları sık sık yaşanabiliyor.

Gezilecek Yerler:
Kanada’da bir dil okulu tercih eden öğrencilerin şehire gitmeden önce dil eğitimi süresi dışında gezmek istedikleri yerlerin planlamalarını yapmalarında fayda görüyoruz. Çünkü Toronto’yu ne kadar gezsenizde sürekli yeni yerler keşfetmeye devam edeceksiniz. Toronto’da her kesim için ilgi çekecek bir şey bulunmaktadır. Meşhur Ontario Gölü veya hayvanat bahçesini mutlaka ziyaret etmelisiniz. Bunlar ilgi alanınız dışında kalıyorsa dikkatinizi çekebilecek çok sayıda müze ve galeriler bulunmaktadır. Bunlardan bazıları ise şu şekildedir: Royal Ontario Müzesi, Ontario Sanat Galerisi, Royal Alexander Tiyatrosu, Kanada Harikalar Diyarı, Ulusal Kanada Sergisi, Roy Thampson Hall’ dur.

İklim:
Toronto iklimi karasal iklime yakındır. Kışları oldukça soğuk geçmektedir. Kar yağışı da kış boyunca görlebilmektedir. Yaz ayları ise sıcak olmaktadır ve yağış az olsa da görülebilmektedir.

Ulaşım:
Toronto’da dil eğitimi düşünen öğrencilerin merak ettiği bir diğer konu ise şehir içi ulaşımın nasıl sağlandığıdır. Toronto büyük bir şehir ve ulaşım ağı bir hayli geniş. Şehrin en çok kullanılan ulaşım aracı troleybüslerdir. Onun dışında metro veya özel araçlarla ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Toronto’da ulaşım ücretleri bilet başına 2$-3$ arası değişmektedir. Eğer uzun vadeli bir eğitim süreci geçirecekseniz aylık biletler daha ekonomik olacaktır. 121$ ödeme yaparak aylık bilet alabilirsiniz.

Toronto  Dil Okulları içerisinde resmi temsilciliğini yaptığımız bazı dil okulları aşağıdaki gibidir;

  • Embassy English
  • Giles
  • Stafford House
  • EC LANGUAGE
  • ILAC
  • KAPLAN
  • ROYAL CANADIAN INSTITUTE OF INTERNATIONAL STUDIES (RCIIS)
  • Hansa Language Centre
Toronto Dil Okulları fiyat bilgisi için burayı tıklayın.

.

Sonuçları Göster

Şimdi Ara
Haritada Bul