Vancouver Dil Okulları

Vancouver Dil Okulları dünyadaki en gözde dil okulları arasında yer alır. Vancouver, Washington eyaleti sınırında, Charlotte Boğazı’na açılan Burrat Koyu’nun yanında yer alan ve  Kanada’nın güneybatısında bulunan Britanya Kolumbiyası’nın en büyük 3.  Şehridir. Kanada’nın batı kıyısında bulunan en büyük limanıdır.

Vancouver müzeleri ve film festivalleri ile oldukça adından söz ettirmiş şehirlerden biridir. Vancouver, her yıl eylül aylarında düzenlenen Vancouver Uluslararası Film Festivali’ne ev sahipliği yapmakta ve  bu festival gösterilen yüzlerce film sayesinde  Kuzey Amerika’nın en büyük film festivali olmuştur.

Ulaşım:
Vancouver ulaşımı oldukça gelişmiştir. Grek tren, gerek gemi gerekse uçak ile uluslararası ve ulusal yolculuklar oldukça kolaydır. Şehir merkezinde raylı sistem ve otobüs sistemleri oldukça gelişmiştir. Birçok gelişmiş şehir gibi Vancouver da ulaşım rahatça yapılabilmektedir.

İklim:
Vancouver coğrafi konumunun avantajı ile yıl boyunca ılıman bir havaya sahiptir. Yıl boyunca nadiren 0 derecenin altına düşen kent genellikle kış sezonunda yağış almaktadır. Kar ise şehre  nadiren yağmaktadır. Tabi Vancouver bu güzel iklime sahip olmasını Victoria Adası’nın soğuk deniz akıntısını kesmesi ve etrafını çevreleyen dağlara borçlu olduğunu söyleyebiliriz.

Gezilecek Yerler:
Vancouver her sene birçok turist ve yabancı öğrenci ağırlamaktadır. Eğer Vancouver’da dil eğitimi almayı düşünüyorsanız mutlaka bu bölgeleri ziyaret etmelisiniz, Stanley Park, Vancouver Seawall, Antropoloji Müzesi, VanDusen Botanik Park, Queen Elizabeth Park, Granville Island, Vancouver Aquarium, English Bay, Science World, Robson Street

Diğer şehirlere göre Vancouver’ı  örneklendirmek gerekirse hava durumu haberlerinde bazı günler için insanların ellerini yüzleriyle temas ettirmemeleri istenir. Çünkü soğuktan dolayı ellerinizin yüzünüze yapışma ihtimali bulunmaktadır. Böyle şehirlere sahip olan bir ülkede Vancouver  ve diğer birkaç şehir ile birlikte adeta bir nimet olarak değerlendirilebilmektedir. Fakat tabi ki şehrin ardına gittiğimizde veya kayak merkezlerine doğru ilerledikçe sıcaklık hissedilir derecede düşmekte ve kış sporları için yeterince kar alan bir bölge olduğunu rahat bir şekilde anlaşılabilmektedir. Bunun yanı sıra insanların saygısı eğitim seviyeleri ile eşdeğer düzeyde diyebiliriz.Bazı günler  kütüphaneye gittiğinizde oturacak bir yer bulamayabilirsiniz.

Dil eğitimini Vancouver’da almayı düşünen öğrenciler için okul zamanları dışında yapabilecekleri bir çok spor aktiviteleri ve gezebilecekleri mükemmel turistlik bölgeler bulunmaktadır. Ayrıca Vancouver şehrinin en meşhur caddesi olan Robson Street’i boydan boya dolaşabilir ve dolaştığınız süre boyunca meşhur restoranları, kafeleri,  mağazaları ve daha bir çok olanağı yakından keşfedebilirsiniz. Ayrıca  şehrin her noktasında ferah okyanus kokusunu iliklerinize kadar hissedebilir ve gezdiğiniz her noktada yürüyüş veya spor yapan birileri ile karşılaşabilirsiniz.

 

Vancouver Dil Okulları içerisinde  resmi temsilciliğini yaptığımız okullar;

  • St Giles
  • Kaplan International
  • EC Language
Vancouver Dil Okulları fiyat bilgisi için burayı tıklayın.

.

Sonuçları Göster

Şimdi Ara
Haritada Bul